طرح توجیهی نوعی مستندات و مدارکی است که از آنها برای اعتبار سنجی یک پروژه گردآوری می شود. بدین ترتیب متناسب با نوع پروژه و سرمایه گذاری، با کمک یک تیم تحقیق و توسعه بهتر می توان از زوایای مختلف اجرای یک حرفه جدید و قابل توسعه آگاه شد. هدف کلی از جمع آوری مطالب مرتبط به اجرای یک پروژه تحت عنوان طرح توجیهی می تواند شما را بیشتر با آینده سرمایه گذاری مد نظر آشنا سازد. گروه مشاوره و برنامه ریزی مطصا طی سالیان طولانی با بهره گیری از تخصص و تجربیات مهندسین، اساتید اقتصاد و مدیران مدبر توانسته اند طرح توجیهی کسب و کار مانند طرح توجیهی پرورش ماهی خاویار را متناسب با مشاغل رایج در کشور گرداوری نموده و در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.

موضوعات اصلی گزارش طرح توجیهی

مطالعات سنجی و محاسبات مالی بخشی از موضوعات مباحث اصلی نگارشات طرح توجیهی مانند طرح توجیهی پرورش ماهی خاویار را به خود اختصاص می دهد که البته در قسمت زیر نیز به برخی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این گزارش می پردازیم که عبارتند از:

  • برنامه‌ریزی و زمانبندی: شامل زمانبندی اجرای پروژه، منابع مورد نیاز، بودجه و هزینه‌ های پروژه.
  • تأثیرات اجتماعی و زیست‌محیطی: بررسی تأثیرات مثبت و منفی پروژه بر جامعه و محیط زیست و ارائه راهکارهای مدیریت آن.
  • نتایج مورد انتظار: شامل خروجی‌ها، اثرات مورد انتظار، مزایا و معایب پروژه یا کسب و کار.
  • پیشنهادات و توصیه ‌ها: ارائه پیشنهادات برای بهبود عملکرد پروژه یا کسب و کار و توصیه ‌های برای تصمیم‌گیران.

یکی دیگر از اهدافی که اشخاص به دنبال تهیه ی گزارشات طرح توجیهی مانند طرح توجیهی پرورش ماهی خاویار هستند، این است که در پی تأمین بودجه و به نوعی سرمایه گذار هستند. بنابراین متناسب با نیاز خود سعی دارند زوایای مختلف مرتبط به کسب و کار مورد نظر را بررسی نمایند و با برنامه ریزی صحیح بتوانند موفق به ارائه پیشنهادات جدید در راستای نوع حرفه ای که قصد انجام دادن آن را دارند، ارائه دهند. جهت تهیه طرح توجیهی کاربردی و مؤثر می توانید با مهندسین مشاور طرح ریزی صنایع تماس بگیرید.

طرح توجیهی یک راهکار کاربردی است که چشم انداز مناسب و واقع گرایانه از یک کسب و کار برای سرمایه گذاران و مجریان طرح ارائه می دهد. بدین ترتیب متناسب با نیاز می توان با نوشتن طرح توجیهی، زوایای مختلفی از یک پروژه را به صورت موشکافانه بررسی نمود و در صورت لزوم از راه اندازی پروژه ناموفق جلوگیری کرد. از مزایای نگارش طرح توجیهی می توان به این اشاره نمود که امکان تأمین بودجه مورد نیاز و در عین حال صرفه جویی در زمان و هزینه های مصرفی را برای مجری پروژه مهیا می سازد. گروه مشاوره و برنامه ریزی مطصا بر روی ارائه انواع طرح توجیهی مشاغل، ایده پردازی و اجرای پروژه های مختلف متمرکز هستند.

نگارش طرح توجیهی برای موفقیت در اجرای پروژه

بنابراین متناسب با نیاز و نوع سرمایه گذاری که انجام می دهید، می توانید با افراد متخصص مشورت نموده و نسبت به نوع پروژه طرح جامع و کاملی از اجرای آن را به صورت مکتوب مورد بررسی قرار داد. با کسب آگاهی نسبت به چنین موضوعاتی، گردآوری گزارشات طرح توجیهی زوتر از اجرای پروژه، می تواند شما را بیشتر از آینده کاری که قصد انجام دادن آن را دارید، آگاه سازد.

بازار، مالی و فنی مباحث اصلی یک طرح توجیهی را به خود اختصاص می دهد. با بررسی چنین موضوعاتی، راحت تر می توانید با مشکلات بوجود آمده در یک پروژه، تصمیم گیری درست داشته باشید. اگر در پی جذب سرمایه گذاران هستید، بایستی پیش از هر اقدامی نسبت به نگارش طرح توجیهی اقدام نمائید. کسب آگاهی نسبت به چنین رویکرد و نتایجی، راحت تر و با دید واقع بینانه، به منظور انجام یک پروژه موفق سرمایه گذاری لازم را می توانید انجام دهید.

جهت اطلاع از هزینه نگارش طرح توجیهی و دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان مجرب اقتصاددان، مدیر مالی و ... می توانید با گروه مهندسین مشاور طرح ریزی صنایع تماس بگیرید.

آدرس :

تهران ، میدان تجریش ، خیابان جعفری ، پلاک ۳۶، طبقه اول ، واحد ۲ (بالاتر از تندیس) ، کدپستی: ۱۹۸۹۶۳۴۴۱۴      تلفکس : ۲-۲۲۷۵۰۸۱۱-۰۲۱
پست الکترونیک :  info@matsa.co

ایمیل :
مبلغ : تماس بگیرید
وب سایت :
آدرس :
به این آگهی امتیاز بدهید :
10 / 10
از 1 کاربر

تماس با آگهی دهنده

شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

مشخصات آگهی

اضافه به علاقه مندی ها
تعداد بازدید : 42
نمایش همه
علاقه مندی ها ()