ویزای تحصیلی مستلزم رعایت یک سری نکات و تهیه مدارک مورد نیاز است. برای أخذ ویزای تحصیلی، نیاز به أخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان می باشد. همانطور که می دانید، بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در کشورهای خارجی همانند انگلستان، کانادا، سوئد، آلمان، فرانسه و ... دارند. در همین راستا، نیازمند به اخذ ویزای تحصیلی و ارائه مدارک تحصیلی هستند. مؤسسه بین المللی راد با اتکاء بر تیم مشاوران و وکلای مهاجرتی توانسته اند پروژه های متعددی را با موفقیت به اتمام برسانند.

مراحل ویزای تحصیلی

این چنین اگر به دنبال تهیه ویزای تحصیلی هستید، مطالعه این مقاله کوتاه می تواند شما را با این روند آشنا سازد. جهت دریافت ویزای تحصیلی برای هر کشور خارجی، نیاز به رعایت مراحل زیر می باشد:

 1. انتخاب دوره تحصیلی: ابتدا می بایست دوره تحصیلی مورد نظرتان را انتخاب کنید و به دانشگاه مورد نظرتان در کشور مقصد درخواست پذیرش دهید.
 2. ثبت نام در سایت University Admissions: برای ثبت نام در دوره تحصیلی، باید به سایت مذکور مراجعه کنید و سپس فرم ثبت نام را تکمیل نمائید.
 3. درخواست ویزا: پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، باید به سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خود مراجعه کنید و درخواست صدور ویزای تحصیلی را انجام دهید.
 4. تکمیل فرم‌ها و ارائه مدارک: متقاضیان باید فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کرده و مدارک لازم را ارائه دهند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ممکن است شامل پذیرش دانشگاه، اثبات مالی، گذرنامه، عکس پاسپورت و... باشد.
 5. پرداخت هزینه ویزا: باید هزینه ویزای تحصیلی را پرداخت کنید. مبلغ هزینه اخذ ویزای تحصیلی ممکن است متناسب با کشور مقصد متغیر تعیین گردد.
 6. مصاحبه: اکثر متقاضیان ویزای تحصیلی نیاز به مصاحبه دارند. در این مصاحبه، بایستی افراد هدف خود را نسبت به تحصیل در خارج از کشور و همچنین وضعیت مالی که از آن برخوردار هستند را شفاف سازی کنند.
 7. صدور ویزای تحصیلی: پس از تکمیل مراحل، سفارت یا کنسولگری کشور مقصد ویزای تحصیلی شما را صادر خواهد کرد.

پس از  اخذ ویزای تحصیلی ، باید به زمان شروع دوره تحصیلی خود توجه کنید و به موقع به سوئد سفر کنید.

 

اخذ ویزای تحصیلی توسط هر شخصی قابل انجام است ولی به دلیل تفاوت قوانین و ضوابطی که توسط کشورهای مختلف، به صورت متفاوت وعظ می شوند. بهتر است از مراکز مهاجرتی معتبر و مطمئن برای انجام این مراحل کمک بگیرید چون می تواند روند أخذ ویزای تحصیلی مورد نظر شما را کاهش دهد.  جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی برای اخذ ویزای تحصیلی به کشورهای سوئد، انگلستان، کانادا و سایر کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی می توانید با مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

این مجموعه معتبر به دلیل داشتن سابقه فعالیت طولانی، پرونده‌های متعددی را در حوزه امور مهاجرت تحصیلی، ویزای تحصیلی و کاری به اتمام رسانده‌اند. در این جا به صورت نمونه، شما را با روند دریافت ویزای تحصیلی برای انگلستان آشنا می سازیم، که شما باید مدارک و اسناد زیر را ارائه دهید:

 • تکمیل فرم آنلاین پذیرش (Online Application Form) که به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای تحصیلی تکمیل می‌ شود.
 • یک پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه دیگر اعتبار دارد.
 • یک عکس رنگی با پس زمینه سفید.
 • تاییدیه پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی مورد نظر.
 • تاییدیه مالی که نشان دهد شما قادر به تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلستان هستید.
 • مدارک تحصیلی مانند مدارک تحصیلی قبلی، مدارک زبان انگلیسی (مانند IELTS یا TOEFL)، و سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه.

لازم به ذکر است که لیست مدارک ممکن است بسته به شرایط خاص و نوع ویزای تحصیلی که درخواست می‌ دهید، متغیر باشد. بهتر است قبل از شروع فرآیند درخواست و اخذ ویزای تحصیلی، با سفارت یا کنسولگری کشور مقصد تماس بگیرید و لیست دقیق مدارک مورد نیاز را بررسی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اجرای مراحل بدون اتلاف وقت، می توانید از تجربیات مؤسسه بین المللی راد بهره مند گردید.

تلفن تماس :

44124814 - 44124815

44124850 - 44124921

44124937 -44124963

09335135236 - 09210901201

+ تلفن تماس دفتر انگلستان:

0044797913068 - 00447979808391

ایمیل :
مبلغ : تماس بگیرید
وب سایت :
آدرس :
به این آگهی امتیاز بدهید :
10 / 10
از 1 کاربر

تماس با آگهی دهنده

شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

مشخصات آگهی

اضافه به علاقه مندی ها
تعداد بازدید : 8
نمایش همه
علاقه مندی ها ()